2018 Istanbul OffSeason, Gracious Professionalism Award

 

Duyarlı Profesyonellik hem takım içi hem diğer takımlar arası yüksek kaliteli çalışma yapmaya, başkalarına önem vermeye ve de bireylere ve topluluğa saygı duymaya teşvik etmektir. Takımımız bu ödülü, duyarlı profesyonellik ilke ve değerlerini FIRST ailesine tanıtmayı ve önemini belirtmeyi hedefleyen animasyon videosu sayesinde kazanmıştır.2018 Istanbul Regional, Wildcard Award

 

Regional’da, Finalist İttifakı’nda olmakla beraber, Wild Card’lardan birine seçilerek Houston’daki FIRST Dünya Şampiyonası’nda rekabet etme hakkını kazandık. Wild Card Ödülü, Şampiyona için anahtardır ve takımımız ilk defa Houston Şampiyonası’na gitme hakkını kazanmıştır.2018 Istanbul Regional, Finalist Award

 

Finalist Ödülü, takımın, İstanbul Regional’daki son maçta rekabet ettiğini gösterir. Yüksek performanslı robot ve yetenekli sürücü ekibimizle, yeterlilik maçlarında son sekize kalan takımlardan olduk. İttifak seçiminden sonra, Finalist Ödülünü almaya hak kazandıran final maçına çıktık.

 

2018 Istanbul Regional, Imagery Award

 

Jack Kamen onuruna verilen Imagery Ödülü, mühendisliğin estetik çekiciliğini ve rakip takımın makine ve takım görünümünün olağanüstü görsel estetik entegrasyonunu kutlamaktadır. Pembe pit alanımız ve tişörtlerimiz ile Regional boyunca çok dikkat çektik. Pembe ejderha maskotumuz diğer takımlarla tanışırken robotumuz Mr.Pink maçlarımıza çıktı. İnsanlara pembenin sadece bir renk değil, bir davranış biçimi olduğunu gösterdik. Göze çarpan görsel görünümümüz sayesinde Imagery Ödülü’nü kazanmaya hak kazandık.

 

2017 Istanbul Offseason

 

Diğer Türk takımlarıyla işbirliği yaparak ve öğretiğimiz kadar öğrenerek, Robert Kolej Robot Takımı olarak, kendi ekibimize ARC adıyla başlamaya karar verdik. Bu yıl yine Türkiye Offseason’a katıldık. Herhangi bir ödül alamamamız üzücüydü ancak, robotumuz yarışma boyunca muhteşem bir performans sergiledi. Bazı teknik zorluklar yaşadık, ancak ekibimiz 51’in takım arasından en iyi 3. takım olmayı başardı. Ayrıca, yarıştığımız neredeyse her maçta en yüksek puanları da elde etmeyi başardık.

 

2017 Orange County Regional, Dean’s List Award

 

Robert Kolej’den ekibimiz RC Roboteam, SPARC adında Sainte-Pulcherie Lisesi ile güçlerini birleştirdi. SPARC, Türkiye Offseason’a katıldı ve Girişimcilik Ödülü’nü kazandı. Offseason’daki çabalarımızdan dolayı 5000 dolarlık yarışma kayıt ücreti kazandık. SPARC daha sonra Orange County bölgesine Regional’da yarışmaya gitti ve sadece Judge Ödülü’nü kazanmakla kalmadı, aynı zamanda Robert Kolej’den Alara Değirmenci de Dean’in Listesi Finalisti seçildi.

 

Ekibimizin Offseason’daki çabaları ve performansının bir sonucu olarak, önemsediğimiz bir değer takdiri aldık.

 

2017 Orange County Regional, Judge’s Award

 

Orange County Regional, SPARC takımı olarak katıldığımız ikinci yarışma oldu. Sezonda takımımızda, bize katılmak ve takımı geliştirmek isteyen daha çok öğrenci aldık. Sınırlı bir süre içinde, bir takımdan daha fazlasına, bir aileye dönüştük. Orange County Regional’da çalışmalarımızın sonucu olarak Judge’s Award ile ödüllendirildik.

 

2016 November Turkish Offseason, Entrepreneurship Award

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılının başında, ekibimiz SPARC’ı oluşturmak için Sainte Pulcherie Lisesi ile işbirliği yaptı. Geçtiğimiz seneden dolayı tecrübemiz vardı ve başarılı performans gösteren robotumuzu başarılı bir şekilde bir araya getirdik. Bunun yanı sıra, amacımız STEM ve Robotik bilgimizi Türkiye’deki diğer okullara yaymaktı. Takım hedefimize ulaşmak için, Türkiye çapında 10 farklı okuldan 80 öğrenciyi bir araya getirerek STEM ve Robotik bilgimizi yaymak ve Türkiye çapında yeni Robotik takımlarının oluşturulmasına yardımcı olmak için kapsamlı bir iş planı geliştirdik. Kendi kendini sürebilen bir program haline gelen SPARC ruhuna başladık. Güçlü desteğimizin oluşturduğu çaylak takımları artık Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen öğrencilerin kendi Robotik takımlarını oluşturmalarına yardımcı oluyor. Oluşturduğumuz başarılı kendi kendini sürdürebilen program sayesinde Girişimcilik Ödülü’nü kazandık. Oluşturduğumuz yeni ekiplerin başarısından çok memnunuz ve STEM ve Robotics dünyasına başarılı bir şekilde girmeleriyle onur duyuyoruz.

 

2016 New York City Regional, Rookie Inspiration Award

 

İlk yılımızda, Ülker Sports Arena’da Fikret Yüksel Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen FIRST Robotik Yarışması 2015 sezonunda etkileyici bir sürüş ve büyük bir kararlılıkla FRC yolculuğuna başladık. RC Roboteam, bu yarışmada Türkiye’nin en tutkulu takımlarından biriydi ve daha sonra Jacob K. Javits Kongre Merkezi’nde gerçekleşen New York City Regional 2016’da Türkiye’yi temsil etti. New York City Bölgesinde, RC Roboteam, saygılı ve olağanüstü bir başarıya sahip olan çaylak ekibine verilen Rookie İlham Ödülü’nü aldı. Bu ödül, takımımızın okulumuzda ve toplumumuzda hem mühendislik hem de mühendisler için takdiri arttırmaya yönelik çalışmalarını ödüllendirdi.

 

Ekibimiz edindiği bilgileri aktarmak için çeşitli projeler geliştirdi. Çocuklarla İlham Veren STEM Projelerimize, Sosyal Yapım Laboratuvarı ile ortaklığımız ve Aydın Topluluğu Katılım Projesi ile bilim ve teknoloji eğitimine odaklandık. Ne yazık ki, teknoloji alanına gelince büyük bir toplumsal cinsiyet arası fark fark ettik, bu yüzden de Türkiye’nin her yerinde teknolojiye dahil olmak için genç kadınlara ilham vererek bu bakış açısını değiştirmek istedik. Bu nedenle, bir grup genç kız öğrencinin Technovation’da “STEM’de Kadınlar” adlı bir projede rekabet etmesine yol göstererek yardımcı olduk.

Close Menu