Tarihçemiz :

Takımımız RCRoboTeam adıyla 2015-2016 sezonunda kuruldu. Çaylak (rookie) bir takım olarak New York City Regional’da Rookie Inspiration ödülünü kazandık. İkinci yılımızda ise Saint Pulcherie Lisesinin robotik takımı ve diğer okullardan öğrencilerle  birleşerek 80 kişiyi bulan SPARC’ı oluşturduk. 2017-2018 sezonuna Robert Kolej öğrencilerinden oluşan bağımsız bir takım olarak katılmaya karar verdik ve ARC 6014 olarak çalışmalara başladık. ARC ismi, okulumuzun baş harflerinden oluşmakla birlikte logomuz, ejderhanın temsil ettiği dayanıklılık, asalet ve güçten gelmektedir. 2018-2019 sezonu takımımızın dördüncü sezonu olmasına rağmen ARC olarak geçirdiğimiz ikinci sezondur. İlk sezonunda Houston Şampiyonası’na gitmeye hak kazanmış ARC, çalışmalarına her geçen gün hızla devam etmekte, vizyonu ve misyonu doğrultusunda ilerlemektedir.

Vizyonumuz

Biz ARC olarak teknolojiyi modern dünyanın büyüsü olarak görüyoruz. Bilim, fen ve teknoloji ile geleceği yaratacak olanlar ise bu yüzyılın sihirbazları. Bu sebeple bilim, mühendislik ve teknoloji alanlarında geleceğin sihirbazlarını eğitmeyi ve onları merak, yaratıcılık, risk alma, yeniliğe açıklık, kendine güven, iletişim ve liderlik becerileri ile donatmayı amaçlıyoruz.

Misyonumuz

  • Teknolojik ve bilimsel anlamda yenilikçi projeler ortaya koymak

  • Robotlarımızı ve projelerimizi ulusal ve uluslararası yarışmalarda sergilemek  

  • Ülkemizi ve okulumuz Robert Kolej’i en iyi şekilde temsil etmek

  • Lise ve ortaokul öğrencilerine mühendisliği tanıtmak ve gelecek hakkında fikirler vermek

 

Gelecek Hedeflerimiz

İçinde bulunduğumuz topluma her anlamda ulaşabilmek ve hayatın her yanında aktif olabilmek için sürekli olarak yeni projeler üretiyor ve hayata geçiriyoruz. Anadolu Maker Hareketi’nden bu projeler için ürettiğimiz Arcopolis projesini üretmeye ve yaymaya, okulumuzda Kod Haftası gibi etkinlikler düzenlemekten bildiklerimizi çevremizdekilere öğretmeye takımımız, pek çok yöntemle yenilikçi ruhu çevresine yaymak için çabalıyor. Takımımızın, ilerleyen sezonlarda da harekete geçirdiğimiz bu çarkları işleyişini devam ettirmesini amaçlıyor, hem yenilikçi ve üretken bir ARC kültürü yaratmayı hedefliyor, hem de çevremize bir etki bırakmayı hedefliyoruz.  

Takımımız bu sezonda aktif olarak, devam ettirdiği ve geliştirdiği projelerin yanına, diğer takımlarla işbirliğini geliştirme ve teknoloji hakkındaki bilinci arttırma alanında çalışmalar yapmakta.

 

Close Menu